DOLAR 32,3006 -0.08%
EURO 35,0850 0.79%
ALTIN 2.425,010,76
BITCOIN 22441634,11%
İstanbul
32°

AÇIK

20:43

AKŞAM'A KALAN SÜRE

AK Parti Çevre Politikaları: Doğayı Koruma ve Sürdürülebilirlik Vizyonu
  • Haber İtü
  • Gündem
  • AK Parti Çevre Politikaları: Doğayı Koruma ve Sürdürülebilirlik Vizyonu

AK Parti Çevre Politikaları: Doğayı Koruma ve Sürdürülebilirlik Vizyonu

ABONE OL
Haziran 4, 2024 15:19
AK Parti Çevre Politikaları: Doğayı Koruma ve Sürdürülebilirlik Vizyonu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çiğdem Karaaslan’dan Çevre Haftası ve Dünya Çevre Günü Mesajı

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, “Türkiye Çevre Haftası” ve “5 Haziran Dünya Çevre Günü” kapsamında yayımladığı mesajda, doğanın tüm değerlerini korumayı görev bilen bir medeniyetin temsilcileri olduklarını vurguladı. Karaaslan, Türkiye’nin havası, suyu, toprağı temiz bir dünya ideali için çalıştıklarını belirtti.

İklim Değişikliği ve Çevre Politikaları

Çiğdem Karaaslan, son yıllarda dünyanın karşı karşıya kaldığı iklim değişikliği ve salgın gibi sorunların, temiz bir çevrenin ve tabiatla uyum içinde yaşamanın önemini gösterdiğine dikkat çekti. AK Parti olarak Türkiye’yi iklim değişikliğine karşı hazırlamak ve korumak için çalışmalar yürüttüklerini ve dünyayı tehditlerden korumak için titizlikle çalıştıklarını belirtti.

Çevre Yatırımları ve Projeler

Karaaslan, AK Parti’nin çevre politikaları kapsamında enerji, ulaşım, şehircilik gibi alanlarda çevreyi ve iklimi dikkate alan projelere imza attıklarını vurguladı. Sıfır Atık Projesi ile geri dönüşümle ülke ekonomisine katkı sağladıklarını, Mavi Bayrak’ta ülkemizi dünya sıralamasında yükselttiklerini belirtti. Ayrıca, yenilenebilir enerjide Türkiye’yi dünyada ilk 11’e, Avrupa’da ise ilk 5’e taşıdıklarını açıkladı.

Gelecek İçin Çevre Bilinci

Türkiye Çevre Haftası’nın ve Dünya Çevre Günü’nün toplumsal farkındalığı artırmayı ve çevrenin korunması için yaşam alışkanlıklarında değişiklikler yapmayı hedeflediğini belirten Karaaslan, bireylerin ve toplumun çevre konusundaki duyarlılıklarının önemine vurgu yaptı. AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı olarak çevre bilincinin artmasını ve sürdürülebilir yaşam için çalışmaların devam etmesini temenni etti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ