DOLAR 32,3006 -0.08%
EURO 35,0850 0.79%
ALTIN 2.425,010,76
BITCOIN 22441634,11%
İstanbul
32°

AÇIK

20:43

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Anadolu Ajansı: Türkiye’yi Geleceğe Hazırlayan Genç Mühendisler Dosyası
  • Haber İtü
  • Teknoloji
  • Anadolu Ajansı: Türkiye’yi Geleceğe Hazırlayan Genç Mühendisler Dosyası

Anadolu Ajansı: Türkiye’yi Geleceğe Hazırlayan Genç Mühendisler Dosyası

ABONE OL
Mayıs 23, 2024 19:26
Anadolu Ajansı: Türkiye’yi Geleceğe Hazırlayan Genç Mühendisler Dosyası
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HAVELSAN Test Mühendisi Ekin Ecem Tatar: Analitik Düşünmeyle İlgili Kendimi Geliştirdim

Anadolu Ajansı tarafından hazırlanan “Türkiye’yi geleceğe hazırlayan genç mühendisler” dosyasının dördüncü bölümü, HAVELSAN Test Mühendisi Ekin Ecem Tatar’a ayrıldı. Tatar, Atılım Üniversitesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği Bölümü mezunu ve 3 yıldır HAVELSAN’da çalışmaktadır. Kendini analitik düşünmeyle geliştirdiğini ve bu alanda yetenekli olduğunu belirten Tatar, ailesindeki olumlu örneklerin de etkisini vurguladı.

HAVELSAN’da Test Mühendisliği: Projenin Başından Sonuna Kadar İşimizi İcra Ediyoruz

Tatar, HAVELSAN’da test mühendisliği yaptığını belirtirken, projelerin her aşamasında müşteri memnuniyetini sağlamak için çalıştıklarını ifade etti. Müşteri ihtiyaçlarını karşılayıp karşılayamadıklarını değerlendirirken, projenin başarılı bir şekilde tamamlanmasını sağladıklarını aktardı. Hatalı olmayan bir sistem olmadığını ancak en az hata ile ürün tesliminden sorumlu olduklarını vurguladı.

Çocuklar Çok Daha Avantajlı: Analitik Düşünmeyi Seven Çocuklar Desteklenmeli

Teknolojinin hızla ilerlediğini belirten Tatar, çocukların bu gelişmelere daha kolay adapte olduklarını söyledi. Analitik düşünmeyi seven çocukların bu yeteneklerini ileriye taşıyabilmeleri için desteklenmeleri gerektiğini ifade etti. Tatar, mühendislik alanında çalışan kişilerle etkileşimde bulunmanın, çocukların ilgisini çekebileceğini ve onları motive edebileceğini düşündüğünü belirtti.

Kadının Elinin Değmesi Gerekiyor: Mühendislikte Kadınların Rolü

Kız çocuklarına mühendisliği öneren Tatar, kadınların mühendislik alanında detaylı düşünme yetisine sahip olduğunu belirtti. Kadınların mühendislikteki rolünü önemsediğini vurgulayan Tatar, geleceğin mühendislerinin eksikliklerini avantaja çevirebilecekleri stratejiler geliştirmelerini önerdi. Geleceğin mühendislerine yönelik yapılan etkinliklerin sektöre katkı sağlayabileceğini ifade etti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ