Kılıçdaroğlu: YÖK’ü kaldıracağız

Read Time:2 Minute, 2 Second
Kılıçdaroğlu: YÖK’ü kaldıracağız

CHP Umum Yöneticisi Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin küme içtimasında konuştu. Kılıçdaroğlu’nun gündeminde Üniversite Kurumu (YÖK) ve …

CHP Umum Yöneticisi Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin küme içtimasında konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun gündeminde Üniversite Kurumu (YÖK) ve üniversitelerin durumu vardı.

İktidara gelmeleri halinde YÖK’ü kaldıracaklarını, üniversitelere özerklik sağlayacaklarını söyleyen Kılıçdaorğlu, şu formda konuştu:

“YÖK DENEN DARBE KURUMUNU KALDIRACAĞIZ”

“Y kuşağına da Z kuşağına da sesleniyorum. Sizin tercihlerinizle biz iktidar olduğumuzda size kelam veriyoruz. YÖK denen darbe kurumunu kaldıracağız. YÖK olmayacak.


“ÜNİVERSİTELERDE ILMÎ ÖZERKLİK OLACAK”

Üniversitelerin ilmî özerkliği olacak. Makale yazdı diye adam atılır mı? Yönetsel özerkliği olacak. Üniversite öğretmenleri, kendilerine rektör seçmesini bilmiyorlar mı? Üniversitedeki öğretmenlerin bu türlü bir yeteneği yok mu, saraydaki bir şahsa teslim ediyorsunuz bütün üniversiteleri? Yani, idari özerkliği olacak üniversitelerin.

Üniversitelerin mali özerkliği olacak. Üniversite, tam manasıyla haber üreten bir kuruma dönüşecek. O vakit Türkiye gerçek manada kalkınmış ve büyümüş olur.”


“DAVUTOĞLU’NDAN İNTİKAM ALMAK İÇİN KAPATTILAR”

Kılıçdaroğlu, İstanbul Kent Üniversitesi’nin kapatılmasına değinerek, “Şehir Üniversitesi neden kapatıldı? Her görüşten akademisyenleriyle, pırıl pırıl talebeleriyle göz kamaştırıyordu. Ahmet Davutoğlu’ndan intikam almak için kapattılar.” dedi ve şu tabirleri kullandı:

“DEVRAN DÖNER, BU ÜNİVERSİTE TEKRAR AÇILIR”

Devlet idaresinde haber olması lazım, tecrübe olması lazım. Siz bugüne kadar pek çok üniversiteye yardım yaptınız. Biz CHP olarak hiçbirine karşı çıkmadık. Mevcut mal varlığıyla faaliyetini sürdüremeyeceği gerekçesiyle kapatıldı. Gün olur devran döner, bu üniversite tekrar açılır.


Z KUŞAĞI AÇIKLAMASI

Imtihanı erkene aldılar, kişiler beş yıldız otellerde tatil yapsınlar. Erdoğan bir de Z kuşağından oy olmak için Youtube’da bir programa çıktı. Z kuşağıyla muhaberenin ehemmiyetini en çok kendisinin bilmesi gerekiyor. Eminim kendisi de çok pişman oldu ahir. O kuşaktan oy alacaksan bu dediklerimi asla unutmayacaksın.

“GENÇLER HÜRMET GÖRMEK İSTİYOR”

Gençler her şeyden vergi alıp o vergileri yandaşlara dağıttın diyor. Gençler hürmet görmek istiyorlar. Davranışlarına, fikirlerine hürmet görmek istiyorlar. Gençler ne istiyorlar? Adamını bulanın değil, haberiyle öne çıkanın işe alınmasını istiyorlar. Gençler, geleceğin düşünü gören ve o hayalin gerçekleşmesi için çabalayan kuşaktır. Gençler, çağın yakalanmasını istiyor.

“YETENEKLİ GENCİ KANADA’YA TAŞINMAK ZORUNDA BIRAKIYORSUNUZ”

Kütahya’da eski bir milletvekilinin kızı acilen şahsi kalem yöneticisi yapılıyor. Lakin bu kız Kütahya’da da oturmuyor. Tam 143 boyunca Ankara’da oturarak maaşını tıkır tıkır aldı. Güya Kütahya’da hiç işsiz genç yok? Hadise şikayet ediliyor. Hiçbir tahkikat yapılmıyor. Süleyman Soylu gerek duymuyor. Şikayetin akabinde da Ankara TOKİ’ye mütehassıs olarak atanıyor.

Artık herkese soruyorum. Ankara’ya partinin döküntülerini tekrar tekrar atıyorsunuz, yetenekli genci Kanada’ya taşınmak zorunda bırakıyorsunuz. Bu gençler size oy vermez. Saraydakinin gidişini de aslında gençler hazırlayacak. Sarayda oturan zat, 6 üniversiteye rektör atadı. Hiçbirinin akademik bir mecmuada yayımlanmış bir makalesi yok. Kendisi yazamadığı için yazanları da cezalandırıyor. Bu türlü bir anlayışla üniversite yönetileblir mi?

Ensonhaber

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gaziantep escort