Putin ve Macron, Libya’da ateşkes istedi

Putin ve Macron, Libya’da ateşkes istedi

Türkiye’nin desteğiyle BM’nin tanıdığı Libya hükümeti, Rusya, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden destek alan darbeci Halife Hafter’i …

Türkiye’nin desteğiyle BM’nin tanıdığı Libya hükümeti, Rusya, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden destek alan darbeci Halife Hafter’i memleketin doğusuna hakikat iterek Sirte’de sıkıştırdı.

HAFTER SIKIŞTI, DESTEKÇİLERİ TELAŞLI

Hafter’in çaresizliği, destekçisi memleketleri de telaşa sevk etti. Çünkü yasal Libya hükümetinin, savaş hataları işleyen Hafter milislerine karşı başarısı, birebir vakitte Türkiye’nin de başarısı sayılacak, Türkiye’nin Şark Akdeniz’deki yükselişi pekişecek.

RUSYA VE FRANSA, LİBYA’DA ATEŞKES İSTEDİ

Kremlin’in açıklamasına nazaran; Rusya Devlet Yöneticisi Vladimir Putin ile Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Cuma günü yaptığı telefon görüşmesinin akabinde açıklama yaparak, Libya’da çatışmaların durdurulması ve siyasi görüşmelerin yine başlatılması davetinde bulundu.

ALMANYA VE İTALYA DA “ATEŞKES” DEDİ

Fransa, Almanya ve İtalya Perşembe günü siyasi görüşmelerin tekrar başlayabilmesi için Libya’da çatışmaların durdurulması davetinde bulunmuş ve yabancı devletlerin Libya’ya müdahaleyi durdurmalarını istemişti.

Ensonhaber

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gaziantep escort