DOLAR 27,4514 0.21%
EURO 28,8664 -0.61%
ALTIN 1.613,98-0,82
BITCOIN 7647872,97%
İstanbul
21°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

TikTok yepyeni Marka Güvenliği Merkezi’yle güvenlik önlemlerini genişletiyor
  • Haber İtü
  • Gündem
  • TikTok yepyeni Marka Güvenliği Merkezi’yle güvenlik önlemlerini genişletiyor

TikTok yepyeni Marka Güvenliği Merkezi’yle güvenlik önlemlerini genişletiyor

ABONE OL
Şubat 17, 2022 08:59
TikTok yepyeni Marka Güvenliği Merkezi’yle güvenlik önlemlerini genişletiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

17 Şubat 2022, İstanbul – Dünyanın önde gelen kısa video platformu TikTok, kullanıcılarının her zaman kendini güvende hissetmelerini sağlamak için önemli bir adım daha atıyor. TikTok’un kullanıcılar ve markalar için en güvenilir eğlence platformu olma yolundaki çabalarını ve kararlılığını sergilemek için tasarlanmış bir kaynak sayfası olan yepyeni Marka Güvenliği Merkezi’ni duyurdu.

Marka Güvenliği Merkezi altı ana bölümden oluşuyor:

1. Misyon

2. Son Duyurular

3. Ortaklıklar ve Sertifikalar

4. Şeffaflık

5. Başarı Hikayeleri

6. İzleyin ve Öğrenin

 

Buraya nasıl geldik: 2021’e bir bakış

Marka Güvenliği Merkezi, marka güvenliği alanındaki tüm son gelişmeleri yansıtıyor, bu nedenle merkezin TikTok ve reklamverenleri için hayali gerçeğe dönüştürmeye yardımcı olan bazı önemli kilometre taşlarını yeniden gözden geçirmek için geçen yıla bakmanın faydalı olacaktır. Yapılan her şey, TikTok’u markalar için en güvenilir eğlence platformu haline getirme çabalarında rehberlik eden 4 ana dayanak noktası üzerine kurulmuş durumda.

 

Dayanak noktası #1 Topluluğu güvende tutmak

TikTok’un topluluk güvenliğine olan bağlılığı, bu bağlılığı yansıtan bir dizi güncellenmiş politika, ürün ve girişimi içeriyor. Bu politikalar arasında: yaşa uygun gizlilik ve güvenlik ayarları, nezaketi teşvik etmek, zorbalıkla mücadele etmek, yanlış bilgilerin yayılmasını engellemek için araçlar geliştirmek ve çevrimiçi zorbalık konusunda farkındalığı artırmak gibi proaktif kampanyalar yer alıyor.

 

Dayanak noktası #2 Markaları güvence altına alan çözümler yüretmek

Geçtiğimiz yıl boyunca TikTok markalı içeriğin, güvenli ve uygun videolarla birlikte görünmesini sağlamaya yardımcı olan reklamverenlere yönelik tekliflerini genişletti. Artık TikTok reklamverenler için önde gelen dört marka güvenliği çözümü sunuyor: TikTok Envanter Filtresi, OpenSlate ve IAS’den teklif öncesi çözümler ve Zefr’den teklif sonrası çözümler.

 

Dayanak noktası #3 Hesap verebilirlik ve şeffalıkta zirvede olmak

TikTok, operasyonlarına ilişkin daha derin içgörülerle sektördeki en şeffaf ve hesap verebilir şirket olmaya çalışmaktadır. TikTok, topluluğunu güvende tutmak ve atması gereken adımlar hakkında bilgilendirmek için 2021 yılında ilk iki Topluluk Kuralları Uygulama Raporu’nu açıklamıştı. Üç aylık olan bu raporlar, TikTok’un Topluluk Kurallarını ihlal ettiği için kaldırılan içerik ve hesapların yanı sıra platformdaki özgünlüğü korumak için durdurduğu veya kaldırdığı sahte etkinlikleri görünür kılma amacı taşıyordu.

Ayrıca topluluğunu, bu alandaki çabalarından haberdar etmek için TikTok web sitesindeki Şeffaflık Merkezi’ni de yeniledi.

 

Dayanak noktası #4 İlerleme kaydetmek için ortaklık

TikTok ortaklıkların değerinin anlaşılmasını sağlayan bir topluluk olmuştur. Ortaklıklar, operasyonları bilgilendirmeye yardımcı olur ve dijital ekosistemin daha iyi olması için sektörü ilerlemeye yönlendirir. 2021 yılında TikTok ortaklıklarını genişletti ve derinleştirdi:

Teknoloji Koalisyonu’na katıldı
Birinci ve 2. GARM Toplu Ölçüm Raporları’na katıldı
Marka Güvenliği Enstitüsü’nün yönetim kurulunda yer aldı
Güvenilir Hesap Verebilirlik Grubu tarafından küresel olarak verilen TAG Marka Güvenliği Sertifikası’nı aldı

İleriye bir bakış: Buradan nereye gidiyoruz

Yeni Marka Güvenliği Merkezi TikTok’un, markalar ve müşterileri için dünyanın en güvenli platformu olma yolunda devam eden yolculuğunun yalnızca son adımıdır.

Önümüzdeki yıl boyunca TikTok konuya ilişkin şu adımları atacak;

Ortaklıkları ve çözümleri yeni pazarlara ulaştırmak
Yanlış bilgilendirme ve reklam sıralaması gibi kritik marka güvenliği sorunları için tanımları ve standartları belirlemek adına endüstri gruplarıyla birlikte çalışmak
Hikayelerini özgün ve güvenli yollarla anlatmak için birlikte çalıştığı içerik üreticilerini ve markaları desteklemek
Küçük ve orta ölçekli işletmelerin markalarını güvende tutmak için bilinçli kararlar vermelerini sağlamak
Çözümleri ürün yenilikleriyle eşleşecek şekilde uyarlamak ve genişletmek

Marka güvenliği söz konusu olduğunda ulaşılacak nihai bir hedef yoktur. TikTok bu kapsamda hem çevrimiçi hem de çevrimdışı değişikliklere uyum sağlamaya devam edecek. TikTok, karmaşık zorlukların üstesinden gelmek için sektörle birlikte çalışmaya devam ederken, uzmanlar ve üçüncü partilerle ortaklıklar yoluyla uzmanlığını genişletiyor. TikTok olarak bu duyurunun, dünya çapında bir milyardan fazla insana eğlence, yaratıcılık ve neşe getiren dünyanın önde gelen içerik platformunun geliştirilmesinde heyecan verici bir gelişme olduğuna inanıyoruz.

Yepyeni Marka Güvenliği Merkezi için buraya tıklayabilirsiniz.

 

TikTok Hakkında

TikTok önde gelen kısa video uygulamasıdır. İnsanların hayatlarına ilham vermeyi ve zenginleştirmeyi misyon edinen TikTok, dünya üzerindeki herkesin videolar aracılığıyla tutkularını paylaşabilmesi ve yaratıcılığını ortaya çıkarabilmesine uygun pozitif bir uygulama deneyimi sunar. TikTok’un Los Angeles, New York, Londra, Paris, Berlin, Dubai, Mumbai, Singapur, Jakarta, Seoul ve Tokyo’da global ofisleri mevcuttur.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.